ВООЗт, заснована як МЕБ про Сказ

Міжнародна співпраця

Єдине здоров’я: обмін досвідом між різними секторами

Ефективна стратегія боротьби зі Сказом може бути досягнута лише завдяки співпраці в рамках «Єдиного здоров’я» між партнерами, зосереджена на одній цілі та впровадженні скоординованих стратегій.

ВООЗт (заснована як МЕБ) тісно співпрацює з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) та іншими партнерами для розробки міжнародних рекомендацій, спрямованих на забезпечення постійної міжсекторальної співпраці та впровадження в світі найбільш відповідних стратегій для припинення Сказу опосередкованого собаками.


Глобальний стратегічний план «Нуль до 2030 року»

У 2015 році конференція «Глобальна ліквідація сказу людини, опосередкованого собаками: час настав», запропонувала платформу для термінового заклику до дій по боротьбі з хворобою та поставила за мету досягти нульової смертності людей від сказу опосередкованого собаками до 2030 року.

Спираючись на цей міжнародний імпульс, ВООЗт, ВООЗ і ФАО (Тристороння угода) і Глобальний альянс по боротьбі зі Сказом (GARC) з тих пір розробили Глобальний стратегічний план від 0 до 30. Глобальна ініціатива, започаткована у 2018 році, забезпечує основу та глобальні інструменти для скоординованої реакції на Сказ та має на меті підтримати країни в їхніх зусиллях щодо ліквідації Сказу, оскільки кожен партнер пропонує свій особливий досвід.

Країни знаходяться в центрі цього глобального стратегічного плану. Розробка та впровадження власних національних програм із глобальними інструментами, структурами та необхідною підтримкою дає їм можливість просуватися до національних цілей у боротьбі зі Сказом.

У першому річному звіті плану підкреслювалися як значні досягнення, досягнуті протягом першого року, так і необхідність покращення його стратегічного підходу шляхом включення нових уроків.

Глобальна стратегія ліквідації сказу

Стратегічний план: Від 0 до 30: Глобальний стратегічний план припинення загибелі людей від Сказу за посередництва собак до 2030 року


Об’єднаний форум проти Сказу

Щоб розвинути міцну основу, створену в рамках партнерства від 0 до 30, тристороннє партнерство (ВООЗ, ВООЗт, ФАО) згодом, у 2020 році, започаткувало Об’єднаний форум проти Сказу (Форум). Форум – це інклюзивна мережа, яка об’єднує зацікавлені сторони з різних прошарків для обміну знаннями, досвідом та ідеями, що допоможуть країнам і регіонам розробити та запровадити ефективні програми ліквідації Сказу.

Робочі групи форуму зосереджуватимуть увагу на пріоритетних заходах, що допоможуть країнам розробити національні стратегії захисту та стратегії мобілізації ресурсів. Форум служить платформою для обміну інформацією, де зацікавлені сторони можуть легко отримати доступ до цих ресурсів, а щорічні зустрічі, в яких вони беруть участь, сприяють налагодженню зв’язків між численними суб’єктами, які беруть участь у ліквідації Сказу.